Witaj w moim świecie!

Dr Karolina Ordak

Podróżniczka, doktor nauk społecznych, pedagog, psycholog

Bio

Nazywam się Karolina Ordak. Jestem podróżniczką, doktorem nauk społecznych, pedagogiem oraz psychologiem. W codziennym życiu łączę swoją pasję, jaką są podróże z wiedzą psychologiczno - pedagogiczną. Chciałabym podzielić się swoimi zainteresowaniami i uważam, że to będzie doskonałe miejsce. Wierzę, że zainteresuje Ciebie świat widziany moimi oczami, który opisuję na swojej stronie.

Moje motto życiowe brzmi:

„Rób to do czego jesteś stworzony,
a marzenia zamieniaj na cele".

Z jakiej miejscowości pochodzę?

Urodziłam się w 1986 r w małej miejscowości na Podlasiu. Dzieciństwo bardzo miło wspominam, ponieważ byłam otoczona kochającą rodziną, wspaniałymi przyjaciółmi i znajomymi. Jednak, aby dalej się rozwijać musiałam wyjechać ze swojego rodzinnego miasta i zamieszkać w Białymstoku, skąd potem przeprowadziłam się do Warszawy. To miasto pozwoliło mi rozwinąć skrzydła, zarówno zawodowo, jak i prywatnie.

 

Karolina Ordak

Jakie posiadam wykształcenie?

Jest magistrem pedagogiki, absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku, Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz magistrem psychologii ze specjalnością kliniczną, absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie. Na Akademii Pedagogiki Specjalnej obroniłam pracę doktorską pt. "Osoba z niskorosłością wobec zadań rozwojowych człowieka dorosłego - perspektywa normalizacyjno- integracyjna, uzyskując stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie pedagogiki".

 

Gdzie pracowałam i obecnie pracuję?

Pracowałam w organizacjach pozarządowych, jak również na rzecz prywatnego biznesu. W swojej pracy zawodowej cały czas wspierałam się wiedzą psychologiczno - pedagogiczną wyniesioną ze studiów. W fundacji pełniłam funkcję pedagoga, asystenta specjalisty ds. rekrutacji. W stowarzyszeniu pracowałam natomiast na stanowisku psychologa. W prywatnej firmie byłam specjalistą ds. rekrutacji. Obecnie pracuję w firmie Ekspertstat jako Dyrektor ds. rekrutacji i marketingu. Prowadzę również Poradnię Online, w której udzielam porad psychologiczno – pedagogicznych oraz piszę bloga.

 

Dlaczego nazwa – dr Karolina Ordak – 100 cm pasji?

Początek mojej nazwy pochodzi od tytułu naukowego, imienia i nazwiska. Jeżeli chodzi o drugi człon to jak mnie zobaczyłeś np. w mediach lub jesteś moim znajomym to zapewne się domyślasz dlaczego taka nazwa. Jeżeli mnie nigdy nie widziałeś, to już tłumaczę. Posiadam 100cm wzrostu i pomimo ograniczeń z tym związanych żyje pełnią życia. Jestem ciekawa świata i ciągle staram się rozwijać swoje pasje. Uważam, że mały człowiek może czuć się wielki w świecie ludzi wysokich. Wymaga to jednak wzajemnej akceptacji, szacunku i tolerancji.

 

Dlaczego jestem fanką audiobooków?

Audiobooki umilają mi czas podczas wielu prac domowych, spacerów, podróży. Duża uwagę zwracam również na styl narracji. Lektor pobudza moją wyobraźnię i powoduje, że coraz bardziej wciągam się w fabułę. Audiobooków słucham dość regularnie i prawie każdego staram się tym zarazić. Inspirują mnie one często do planowania dalszych podroży. Uważam, że to była miłość od pierwszego usłyszenia.

 

Czy mam jakąś misję w tym, co robię?

Chciałabym uwrażliwić ludzi na inność, zmienić schematy myślenia, pokazać, że najważniejsze jest to co kryje się w środku a nie na zewnątrz. Ocenianie człowieka przez pryzmat stereotypów, uprzedzeń prowadzi do dehumanizacji - a przecież świat jest piękny dzięki swojej różnorodności. Może to dość naiwne, ale chciałabym przyczynić się do zmiany postrzegania świata. Uważam, że należy podążać za marzeniami, zaś reszta przyjdzie sama.

Nie chcesz przegapić żadnej nowości?

 

Zapraszam do mojego Newslettera. Będę przesyłać Tobie informacje o nowych wpisach na blogu. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi nowościami. Na dobry początek chciałam Tobie ofiarować 15% zniżki na pierwszą konsultację indywidualną w Gabinecie Online. Rabat otrzymasz e-mailem po potwierdzeniu subskrypcji.